0

0.00

#

Klimatizácie - autodiely pre všetky značky áut

Vyberte svoje vozidlo

Katalóg s autodielmi pre Klimatizácie prémiovej kvality

Top Klimatizácie autodiely od najlepších výrobcov

  • HELLA

Klimatizácie - Informácia o funkcii, oprave a výmene

Pri počutí slova "klimatizácia" pomyslí väčšina ľudí na príjemné ochladzovanie vzduchu v aute. Klimatizačný systém však robí viac: Udržuje vzduch v aute vždy suchý. Fungujúca klimatizácia je preto užitočná v zime, pretože udržuje okná vnútri od vonkajšieho mrazu. Pre auto, ktoré sa používa vo všetkých ročných obdobiach, je užitočné nainštalovať vyhrievač ako prídavok k interiérovému chladeniu.

Príjemná jazda s neporušenou klimatizáciou

Klimatizačný systém vozidla je dosť komplexnou technológiou. Jadrom chladenia je kompresor. Kompresor je poháňaný remeňom a má funkciu stlačovania chladiaceho plynu do bodu, kedy sa stane kvapalným. Kvapalné chladivo potom prechádza cez hadicu do výparníka. Tam sa chladivo náhle zase rozšíri a vytvára tak požadovaný chlad. Chlad je potom prenášaný od interiéru vozidla s pomocou vetráku. Medzitým prechádza schladený vzduch cez filter a sušič, ktorý ho filtruje od vlhkosti. Ak je auto zaparkované, proces sa zastaví. Preto je úplne bežné, že nájdete presakujúce kvapky vody pod vozidlom počas horúceho počasia. Nevýhodou interiérového chladiaceho systému je, že kompresor klimatizácie spotrebúva veľa energie z motora. To je dôvodom, prečo vozidlá s interiérovým chladiacim systém spotrebujú viac paliva ako vozidlá bez neho.

Poruchy klimatizácie

Klimatizačný systém je potrebné pravidelne kontrolovať špecialistom. Poškodená klimatizácia sa prejavuje najmä absenciou chladiaceho efektu. Dôvodom je väčšinou to, že chladivo sa vyparuje príliš skoro. V tomto prípade pomáha iba kúpa nového chladiaceho systému. Postupná strata chladiacej kvapaliny je prirodzená a nedá sa jej vyhnúť. Mali by ste však chladiaci systém skontrolovať pre úniky pri dopĺňaní. Obidve akcie môže vykonať iba špecialista. Dôvodom nepríjemného zápachu v interiéri je najčastejšie upchatý filter. Pomôže výmena a vyčistenie chladiaceho systému. Pokazený kompresor klimatizácie môže spôsobiť interné obrusovanie. Preto je veľmi dôležité dôkladne opláchnuť všetky hadice chladiaceho systému pri výmene akéhokoľvek komponentu klimatizácie. Triesky zo starého kompresoru môžu poškodiť nový kompresor veľmi rýchlo. Náhrada komponentov chladiaceho systému je pomerne jednoduchá. Pre ochranu životného prostredia by ste vždy mali vyprázdniť celý chladiaci systém od zvyškov chladiva. Toto platí najmä pre vozidlá vyrobené pred rokom 2011. Krátky časový úsek používali autá chladivo s názvom R134a, ktoré v kontakte s kyslíkom spôsobuje veľmi agresívnu kyselinu. Vozidlá vyrobené po roku 2011 môžu mať tiež toto chladivo, keďže mohlo byť pridané predchádzajúcim vlastníkom auta a má excelentný chladiaci výkon, zatiaľ čo spotrebováva menej paliva ako bežné chladivá. Preto by ste mali vždy navštíviť špecialistu pre vyprázdnenie a opláchnutie chladiaceho systému, predtým ako začnete robiť náhradu komponentov samostatne. Naopak oprava hnacieho remeňa je jednoduchá. Obťažujúce pišťanie naznačuje, že remeň sa o chvíľu pokazí a môžete ho nahradiť pomocou pár jednoduchých krokov.

Všetko pre Váš klimatizačný systém na AutodielyExpert.

V našom online obchode nájdete všetky diely potrebné pre opravu Vášho interiérového chladiaceho systému. Najmä výber drahých komponentov je veľmi veľký: okrem originálnych produktov výrobcov ponúkame tiež podstatne lacnejšie alternatívy, ktoré sú výkonné ako originálne diely. Spoliehame sa na osvedčených partnerov, ktorí nás osobne presvedčili o kvalite ich výrobkov a loajalite. Okrem vysoko kvalitných kompresorov ponúkame aj sušiče, filtre, remene a tiež aj každý iný komponent, ktorý je súčasťou chladenia vozidla. Náš výrobný rad je ideálny tiež pre staršie modely, pri ktorých by oprava originálnym dielom nebola ekonomicky výhodná. S našimi ponukami pre klimatizačné diely by si nemal žiadny vodič nechať ujsť komfort osviežujúceho chladiaceho systému v jeho vozidle.

TOP produkty v kategórii: