0

0.00

#

Vnútorná Výzdoba - autodiely pre všetky značky áut

Vyberte svoje vozidlo

Katalóg s autodielmi pre Vnútorná Výzdoba prémiovej kvality

Top Vnútorná Výzdoba autodiely od najlepších výrobcov

  • METZGER

Vnútorná Výzdoba - Informácia o funkcii, oprave a výmene

Interiér vozidla sa skladá zo všetkých optických a komfort navodzujúcich komponentov, ktoré sú nainštalované v kabíne. Ponúka príjemnú domácu atmosféru a vysokú funkčnosť, takže aj dlhé trasy sú čo najviac pohodlné.

Komponenty interiéru

Interiér pozostáva z prístrojovej dosky, stredovej konzole, sedadiel, poťahu stropu kabíny, rohožiek, odkladacej police za zadnými sedadlami a bočných panelov. Je rozdiel medzi sériovými dielmi a dielmi na dodatočnú montáž. Typickými dielmi na dodatočnú montáž sú okenné clony, siete na odloženie batožín alebo mreže na kombi autách, poťahy sedadiel a dodatočné vyhrievanie sedadiel. Ďalej existuje mnoho ostatných komponentov, s ktorými môžete zvýšiť komfort Vášho vozidla. Výber má rozsah od popolníkov, držiakov nápojov až po rôzne držiaky pre telefóny a navigačné zariadenia. Na trhu pre dodatočnú montáž sú dostupné rôzne elektricky poháňané diely: od svietidiel po holiace strojčeky, existujú rôzne elektrické zariadenia s 12V dostupné pre prevádzku vo vozidle.

Typické slabiny interiéru

Interiér sa bežne opotrebúva. Sedadlo vodiča, kryt volantu a riadiace tlačidlo sú obzvlášť vystavené ťažkému opotrebeniu. Kryty sa trhajú, čalúnenie sa zhoršuje a povrch uchopenia je hladký a mastný. Ak chcete vozidlo ponechať čo najdlhšie v pôvodnom stave, pomôže iba pravidelné čistenie a použitie ochranných krytov.

Špecifické vylepšenia pomocou použitia náhradných komponentov

Mnoho z interiéru sa dá nahradiť identickým, alebo dokonca vylepšeným príslušenstvom u maloobchodníkov. Okolo predného radu sedadiel sa vytvorilo veľké odvetvie, ktoré poskytuje každému vozidlu širokú škálu zaujímavých sedadiel. S profesionálnym a vysoko kvalitným športovým sedadlom má vodiča aj viac bezpečnosti. Solídna bočná podpora robí jazdu na kľukatých cestách podstatne príjemnejšou a poskytuje vodičovi pocit bezpečia. Podobne aj výmena volantu môže priniesť ďalšie funkcie a zlepšiť ovládanie vozidla pri vysokých rýchlostiach. Všetky komponenty však musia mať všeobecné povolenie a aj povolenie pre špecifický typ vozidla. V prípade potreby musia byť zmeny volantu a sedadiel zapísané do dokumentov vozidla. Výmena volantu v týchto vozidlách je exkluzívne rezervovaná pre špecializované spoločnosti. Práca s airbagom vozidla je veľmi nebezpečná a ilegálna! Výbava interiéru je rozsiahla oblasť činnosti, ktorá Vám umožňuje dôkladne obnoviť Vaše vozidlo a tiež zvýšiť jeho hodnotu. Vysoko kvalitné poťahy sedadiel, nové rohože a poťahové látky dávajú ojazdenému vozidlu znovu jeho pohodlný pocit. Spolu s dôkladným umytím môže byť staršie vozidlo zase prezentovateľné a plne schopné prevádzky. Trh s príslušenstvom tiež ponúka niekoľko riešení pre zvýšenie komfortu vnútri vozidla. Ide najmä o rôzne svetlá, ktoré sú umiestnené v priestore pre nohy, v bočných priehradkách alebo príručných skrinkách a ktoré môžu veľmi pomôcť v tme. Ich inštalácia vyžaduje trochu odbornej znalosti a zručnosti. Pri práci s prístrojovou doskou sa tiež odporúča nahradiť existujúce svietidlá LED svietidlami. Tie sú omnoho spoľahlivejšie, dlhšie vydržia a sú energeticky úspornejšie ako tradičné žiarovky zo starých vozidiel. Ak je auto prispôsobené pre športový jazdný štýl, bezpečnostné pásy sú často nahradené štvorbodovými bezpečnostnými pásmi. Tieto pásy, ktoré sú priliehavé na obidvoch ramenách, dávajú vodičovi obzvlášť vysoký postoj. Ich kombinácia s modernými systémami napínača remeňa je úprava, ktorá vyžaduje veľkú odbornú znalosť. Keďže bezpečnostné pásy sú komponenty týkajúce sa bezpečnosti, ich zmena musí byť zaregistrovaná. Naopak, poťahy bezpečnostných pásov nemusia byť registrované. Tieto poťahy pomáhajú zabraňovať obrusovaniu a predčasnému opotrebeniu pásov. Nakoniec existujú aj rôzne špeciálne saponáty pre upgrade interiéru. Čističe čalúnenia, syntetické čističe alebo špeciálne interiérové krémy sú špeciálne navrhnuté pre materiály použité vo vozidlách. Odporúča sa používať špeciálne produkty, namiesto tradičných domácich prostriedkov. S čistiacimi produktmi pre autá zo stránky autodielyexpert.sk dostanete vždy optimálny čistiaci výkon bez riskovania poruchy interiéru Vášho auta príliš agresívnymi čističmi.

TOP produkty v kategórii: