0

0.00

#

Čistenie Čelného Skla - autodiely pre všetky značky áut

Vyberte svoje vozidlo

Katalóg s autodielmi pre Čistenie Čelného Skla prémiovej kvality

Top Čistenie Čelného Skla autodiely od najlepších výrobcov

  • HELLA

Čistenie Čelného Skla - Informácia o funkcii, oprave a výmene

Čistenie čelného skla vozidla je oveľa komplexnejším, než sa všeobecne predpokladá. Zahŕňa prepracovaný systém stieračov, čerpadiel, trýsk, vykurovacích telies a regulátora. Správne pracujúci systém čistenia čelného skla je dôležitým faktorom pre bezpečnú jazdu.

Komponenty systému čistenia čelného skla

Systém čistenia čelného skla sa skladá zo siedmich komponentov. Čistiaca kvapalina je uložená v nádržke. Odtiaľ je pomocou elektrického čerpadla prevádzaná cez vedenie do trysky. Z trysky je čistiaca kvapalina vystrekovaná na predné alebo zadné okno, závislosti od požiadavky vodiča. Potom stierač, ktorý sa skladá z motora, ramena a lišty, stiera okno s pomocou čistiacej kvapaliny. Navyše majú všetky autá (okrem kabrioletov s plátennou kapotou) ohrievač zadného okna, ktorý rozmrazuje okno v prípade mrazu. Vyhrievané čelné sklá majú iba Fordy a niektoré modely VW. Špecializované spoločnosti však ponúkajú riešenia pre dodatočnú montáž. Nakoniec, kontrolný systém kontroluje trvanie stieracieho intervalu a rýchlosť stieračov čelného skla.

Poruchy čistiaceho systému

Ak je niečo v čistiacom systéme pokazené, väčšinou to nie je veľký problém. Najviac opotrebovávaným dielom sú samozrejme stierače. V závislosti od typu vozidla môžu byť dosť drahé. Kompletná sada môže stáť viac ako 50 Eur. Na stieračoch by ste však nemali šetriť. Lacný produkt sa dosť často mastí a vytvára vyčerpávajúci zvuk v podobe vŕzgania a drkotania. Línie lišty stierača môžu byť porézne. Ich výmena je tiež veľmi jednoduchá. Mali by ste však vždy kupovať originálne náhradné diely, aby Váš systém stieračov fungoval vždy spoľahlivo. Najväčším nepriateľom systému čistenia čelného skla je mráz. Nezabudnite vždy použiť nemrznúcu zmes do ostrekovačov. Plná nádržka môže v prípade zmrznutia prasknúť. Bežné tieto nádrže vydržia počas celého životného cyklu vodiča. Ide však o drahú opravu, keďže táto nádrž je väčšinou dodávaná v sade spolu s motorom. Ak by čerpadlo nefungovalo, môžete najskôr skontrolovať poistky a zástrčky z elektrického motora do čerpadla. Vo väčšine prípadov pomôže dôkladné vyčistenie kontaktným sprejom.
Trysky sa môže tiež upchať. Na ich vyčistenie väčšinou stačí prefúknuť ich stlačeným vzduchom. Na kapote sú pripevnené iba prackou a dajú sa jednoducho odstrániť. Preto je čistenie stlačeným vzduchom jednoduchšie. Nezabudnite po inštalácii zase správne nastaviť trysky. V závislosti od typu vozidla sa môžu pri pohybe predných stieračov objaviť značné sily. Najmä pri stieračoch vo vozidlách Mercedes, ktoré sa nepohybujú iba do bokov, ale aj nahor a nadol a majú veľmi komplexný mechanizmus. Ak by sa tento mechanizmu pokazil, môže to byť veľmi drahé. Zaseknutý stierač má často za následok pokazený motor. Predčasnému opotrebeniu predídete dôkladným premazaním všetkých pohyblivých častí. Ak by sa pokazil zadný stierač, príčinou je natlačenie alebo uvoľnené spojenie.

Všetko pre stierač čelného skla

Nájdete všetko čo potrebujete na opravu a údržbu Vášho systému čistenia čelného skla. Lišty stierača s adaptérmi sú cenovo prístupnou alternatívou na kompletnú výmenu stieračov. So značkovou kvalitou od Magneti Marelli máme silného a skúseného partnera, ktorý je medzinárodne využívaný ako OEM dodávateľ. Nájdite tieto, a mnoho iných lacných líšt stieračov, v našom online katalógu. Motory pre stierače sú na stránke autodielyexpert.sk dostupné za veľmi nízke ceny: V katalógu náhradných dielov nájdete veľký počet vhodných motorov stieračov pre mnoho modelov áut za ceny nižšie ako 30 Eur. Preto sa už viac neoplatí jazdiť s pokazeným stieračom čelného skla.

TOP produkty v kategórii: