0

0.00

#

Zavesenie - autodiely pre všetky značky áut

Vyberte svoje vozidlo

Katalóg s autodielmi pre Zavesenie prémiovej kvality

Top Zavesenie autodiely od najlepších výrobcov

  • BILSTEIN

Zavesenie - Informácia o funkcii, oprave a výmene

Zavesenia kolies auta sa používa na udržanie auta riaditeľným a pohodlným v každom teréne alebo želanej ceste. Zavesenie ovláda pohyby kolies nahor a nadol. Na to používa auto rôzne systémy.

Rôzne typy zavesenia

Vo väčšine vozidiel pozostáva zavesenie z veľkej špirálovej pružiny a tlmiča. Tlmič je namontovaný buď na vnútornej alebo vonkajšej strane špirálovej pružiny. Navrhnuté ako vzpera, pružina a tlmič tvoria individuálny, oddelený komponent, ktorý sa môže odmontovať ako samostatný kus. Je pravidlom, že tlmič je riadený cez špirálovú pružinu. Vzpera McPherson je tiež vyrobená ako jednotka s tlmičom a pružinou. V tomto druhu sú však vzpera a tlmič usporiadané vedľa seba. Tlak pružiny je vyvíjaný na oddelený plech, ktorý je trvalo prizváraný do vzpery. Vzpery McPherson sa používajú zväčša pre zadnú nápravu a sú obzvlášť jednoduché na údržbu a výmenu. Často majú tlmiče na prednej náprave a tlmiče na zadnej nápravy odlišnú konštrukciu. Ojedinele sa napríklad vo vanoch dajú nájsť na zadnej náprave dokonca listové pružiny. Tie sa skladajú zo súboru tenkých kovových plechov, ktoré sa posúvajú a sú namontované na sebe. Tlmiče sú naplnené buď vzduchom, olejom alebo kombináciou obidvoch. V plynovom tlmiči stláča piest tlmiča plyn, ktorý vytvára stúpajúci tlak a stúpajúci odpor. Tak sa zabraňuje penetrácii kolesa do jeho mechanických limitov. V olejových tlmičoch je ľahký olej stláčaný cez úzke kanály, v ktorých sa vytvára tlmiaci efekt. Alternatívne sa okrem použitia tlmičov používajú vo vysoko výkonných vozidlách aj hydropneumatické systémy. Tie sú upevnené na vozidle. Vďaka oveľa vyššej hladine stlačeného vzduchu a oleja je pružinový efekt hydropneumatického zavesenia podstatne vyšší ako pri použití tlmičov.

Detekcia a oprava porúch

Poškodenie zavesenia sa dá spozorovať silným zhoršením jazdného správania. Pneumatiky pištia dokonca aj počas normálnej jazdy, vozidlo sa nepohodlne kolíše a priľnavosť na cestu je podstatne znížená. Dokonca aj zlá poloha trate môže indikovať pokazené zavesenie. Skontrolovať pokazené zavesenie sa dá dôrazným potlačením vozidla nadol pri jeho nehybnosti. Ak vozidlo silno vyskočí 2-3 krát, tlmič je pokazený. Olejové tlmiče tiež môžu vydávať podozrivý kloktajúci zvuk. Tlmič, ktorý sa čoskoro pokazí, môžeme spozorovať tak, že sa naňho bližšie pozrieme, keď vozidlo stojí. Ak presakuje olej, tesnenia sú poškodené. Tlmiče sa nedajú opraviť, je ich potrebné iba vymeniť. Pružiny vozidla sú väčšinou vysoko trvanlivé. Pri výmene tlmičov by ste ich však mali minimálne skontrolovať. Ak spozorujete hrdzu alebo trhliny, musíte ich tiež vymeniť. Zlomená pružina pri jazde má vo väčšine prípadov katastrofické následky. Pre výmenu tlmiča je potrebný špeciálny nástroj, ktorý sa nazýva stlačovač pružín. Tento nástroj je dostupný veľmi lacno a zabezpečuje spoľahlivú opravu zavesenia. Improvizovaným pokusom s použitím napínacích popruhov alebo iných nevhodných nástrojov by ste sa mali vyhnúť. Náhle uvoľnená pružina vytvára veľké riziko poranenia. Vzpery zavesenia kolies sa vždy vymieňajú obe na jednej náprave, alebo ideálne všetky na celom aute. Pružinové vzpery a tlmiče sa dajú kúpiť lacno na stránke AutodielyExpert.sk. Náš online obchod má tiež veľmi zaujímavé špeciálne ponuky.

Najlepšia kvalita pre opravu a tuning

Všetky komponenty zavesenia v online katalógu sú autorizované a podliehajú najprísnejším požiadavkám kvality. Zavesenia sú autorizované pre tuning, čo Vám umožňuje dať Vášmu vozidlu športovejší jazdný štýl. Zavesenia z nášho online obchodu sú lacné, vysoko kvalitné náhradné diely, ktoré akceptujú autorizácie pre staršie vozidlá, a pomocou ktorých je možný vizuálny a technický upgrade. Preto je stránka autodielyexpert.sk jedným z najpopulárnejších obchodníkov pre nadšencov, profesionálne servisy, tuningových špecialistov a pre závodný priemysel.

TOP produkty v kategórii: